365 DNI TELOVADIMO VSI

Projekt 365 dni telovadimo vsi sloni na izboljšanju gibalnih aktivnosti mladih ter k lažjemu in uspešnejšemu preživljanju šolskih dni. Projekt je usmerjen v vzpodbujanje boljšega počutja, z njim se dotikamo zdravja (gibanje učencev), okolja (aktivnost na prostem), zdrave prehrane in odnosov.

Cilj projekta je, da so učenci gibalno aktivni pred 1. šolsko uro in tik pred zaključkom pouka (5. šolska ura). Gibanje se spodbuja tudi v času OPB in varstva vozačev po šolskem kosilu do 13. ure, ko imajo učenci predviden čas za opravljanje domačih obveznosti.

Dejavnosti, ki jih izvajamo v šolskem prostoru:

• seznanitev s himno – gimnastične vaje (pred 1. šolsko uro in zadnjih 5 minut 5. šolske ure),
  • pobarvanka – logotip projekta,
  • kocke Gibaj se kot …,
  • gibanje na šolskem igrišču in v gozdu s karticami za spodbujanje koncentracije,
  • telovadimo z Juvi,
  • poligoni v telovadnici, na parkirišči, na šolskem igrišču.